Volejbalisté Českých Budějovic prohráli v Lize mistrů i v Cuneu

CUNEO

Volejbalisté Českých Budějovic zakončili své letošní účinkování v Lize mistrů bez jediného vítězství. Jihočeši ve středu v závěrečném kole skupiny A prohráli v italském Cuneu 1:3 po setech 9:25, 26:24, 17:25 a 21:25. Jejich soupeř si spolu s Cannes zajistil postup do play off.

Začátek utkání, to byl pro hráče Jihostroje prožitek z kategorie nejčernějších snů. Než se vzpamatovali, prohrávali s favoritem 3:8 a ani poté nedokázali zběsile uhánějící skóre na domácí straně zpomalit. S totálně rozvrácenou obranou ztratili hosté první sadu za pouhých 18 minut málokdy vídaným rozdílem 9:25.

Pak se ale zase nějakou dobu nestačil divit druhý tým tabulky italské Serie A, považované za nejlepší ligu světa. Českobudějovičtí ho v úvodu druhého dějství zaskočili koncentrovaným výkonem a první čtyři míče byly jejich. Cuneo sice ztrátu záhy stáhlo, jenže vedení dokázalo převzít až v koncovce a jen na chvíli. Svěřenci trenéra Petra Broma využili druhý setbol a nečekaně vyrovnali na 1:1.

Cuneo se z druhé sady poučilo

V tu chvíli si zřejmě hosté vzpomněli, že i první vzájemné utkání dokázali v říjnu doma proměnit v drama a ztratili ho až v tie-breaku. Avšak Cuneo, v němž trojici italských reprezentantů doplňují tři Brazilci, kubánský nahrávač Gonzalez a elitní belgický smečař Wijsmans, se z průběhu druhé sady poučilo a další dějství odehrálo tak, aby ho protivník nemohl v koncovce nikterak ohrozit.

A zápas jako na houpačce pokračoval: čtvrtý set opět zpočátku patřil bojovným Jihočechům, kteří si dlouho udržovali tříbodové vedení. Jenže zkušený italský celek tentokrát jen vyčkával, a když pak zařadil vyšší herní rychlost, bodově se kolem soupeře nemilosrdně přehnal.

Jihočeši tak svými výsledky v letošním ročníku Ligy mistrů napodobili vystoupení Liberce a Kladna, které si v minulých letech dohromady připsaly jen jedinou výhru z 14 zápasů. Pouze Ostrava před rokem dokázala postoupit do play off.