Basketbalistky Hradce a Žabin na úvod nadstavby vyhrály

Basketbalistky Hradce Králové vstoupily do ligové nadstavby domácí vysokou výhrou 86:61 nad Slavií Praha a upevnily si první místo v tabulce. Úřadující vicemistryně Žabiny Brno dnes v městském derby uspěly 72:60 nad KP Brno.

Trenérka USK Praha Natália Hejková a její svěřenkyně - ilustrační foto.

Hradec, který před měsícem vyřadil Slavii v semifinále Českého poháru, rozhodl o vítězství až ve druhém poločase. Východočešky o přestávce vedly jen o tři body, ale ve třetí čtvrtině si vypracovaly rozhodující náskok a prodloužily neporazitelnost na osm zápasů.

V dresu domácích se hned čtyři hráčky dosáhly v bodech na dvojciferné skóre - po 13 bodech daly Karolína Šotolová s Andreou Klaudovou, dalších 12 bodů přidala Michaela Matušková a deset bodů zaznamenala Petra Kulichová. Za Slavii dala 23 bodů Kamila Hošková, Eliška Mircová přidala 22 bodů.

Také druhý dnešní duel byl reprízou pohárového semifinále a stejně jako v lednu v Kutné Hoře i nyní uspěly hráčky Žabin. Na vítězství hostujícího celku měla největší zásluhu Petra Záplatová s 18 body a vicemistryně stejně jako Hradec už osm kol neprohrály.