Volejbalistky Olympu potřebovaly proti Ostravě pět setů

Volejbalistky Olympu Praha byly po nezdarech proti Přerovu a Slavii blízko třetí prohře za sebou, ale ve 14. kole extraligy v sobotu nakonec zdolaly v domácím prostředí Ostravu v pěti setech. Tabulku dál vede nováček z Prostějova, který v jiné pražské hale zvítězil nad Tatranem Střešovice, druhé Brno naopak neuspělo v tie-breaku na Slavii.

Prostějov si přijel do Střešovic pro snadnou výhru, ale narazil na tuhý odpor domácích hráček. Ty dokázaly favoritkám vzdorovat a po delší sérii nevýrazných výsledků navázaly na dobré výkony z úvodu extraligy. Ani bojovný výkon Pražanek však na prostějovský tým se zahraničními posilami nestačil.

Olomouc i v druhém vzájemném duelu porazila Frýdek-Místek 3:1. Zápas jako na houpačce začaly lépe domácí volejbalistky, první set vyhrály 25:15, jenže v druhém nezvládly koncovku a soupeř vyrovnal. Třetí sada znovu jasně patřila Olomouci, ve vyrovnaném čtvrtém dějství promarnil domácí tým za stavu 24:21 tři mečboly, čtvrtý už ale využil a výhrou si upevnil čtvrté místo v tabulce.

V důležitém zápasu o postup do play off zvítězil Liberec nad Přerovem 3:1, když se zápas po prohraném prvním setu už nesl zcela v režii domácích. "Celý týden jsme se připravovali na soupeřův servis a útok. Podařilo se nám soupeře rozservírovat, holky naprosto přesně dodržely taktické pokyny," prohlásil liberecký trenér Dušan Hořínek.