Basketbalista Iverson rozhodl o výhře Denveru sekundu před koncem

NEW YORK

Necelou vteřinu před koncem prodloužení rozhodl basketbalista Allen Iverson o výhře Denveru na palubovce Portlandu v nočním zápase NBA. K vítězství 105:103 přispěl dvaatřicetiletý basketbalista celkem 25 body.

V prvním poločase vedl Denver již o 17 bodů, ale svůj náskok brzy prohospodařil a týmy se přetahovaly o vedení až do samotného závěru poslední čtvrtiny. Za vyrovnaného stavu tři vteřiny před koncem zkusil neúspěšně odvrátit prodloužení Iverson, své chvíle ale dočkal až v pětiminutovém nastavení.

Skvělou formu prokazuje v současné době turecký hráč ve službách Orlanda Hedo Turkoglu. V pondělí byl vyhlášen nejlepším hráčem NBA uplynulého týdne a hned poté si připsal v duelu s Dallasem první triple-double v kariéře. Třináct bodů, stejný počet asistencí a 12 doskoků ale na vítězství nad Mavericks nestačilo.

Pozici nejlepšího týmu Západní konference si pojistil Phoenix výhrou 118:104 nad Charlotte. Tým Bobcats porazil zatím ve všech osmi duelech, které s nimi od jejich založení v roce 2004 sehrál. Třiceti body se blýskl Leandro Barbosa, který proměnil pět tříbodových pokusů. Ještě o dvě přesné střely z dálky více měl jeho týmový kolega Raja Bell, jenž si tím vylepšil sezónní maximum.

Basketbalová NBA:
Atlanta - Philadelphia 96:91, Orlando - Dallas 98:107, New York - LA Clippers 94:103, Miami - Toronto 82:114, Seattle - Chicago 108:118, Utah - New Orleans 110:88, Phoenix - Charlotte 118:104, Portland - Denver 103:105 po prodl., Minnesota - Houston 86:92.