Házenkáři Dukly udolali poslední Bystřici o jediný gól

Házenkáři Dukly Praha s vypětím všech sil potvrdili roli favorita na palubovce posledního týmu extraligy a porazili Bystřici pod Hostýnem 28:27. O poznání přesvědčivěji se prezentoval slovenský host soutěže Prešov, který i přes sobotní start v Lize mistrů přehrál Třeboň 39:28 a bodově se dotáhl na druhou Karvinou, která v sobotu prohrála v Zubří. Dukla má o bod méně a je čtvrtá o skóre před Lovosicemi, jež naplno bodovaly proti Frýdku-Místku.

Bystřičtí proti pražskému favoritovi podali bojovný výkon a tři čtvrtiny zápasu vyhrávali o dvě až tři branky. V závěru se ale soupeři povedla sedmibranková šňůra, domácím se naopak vymstilo, že v průběhu utkání proměnili jen jednu ze šesti sedmiček. Také Dukla ale zužitkovala jedinou ze čtyř.

Lovosice nastřílely Frýdku-Místku v prvním poločase 21 branek, ale v závěru se ještě musely obávat po laxním výkonu o výsledek. Víc než na tři góly ale domácí soupeři přiblížení nepovolili a vyhráli 37:33.

Výsledky - 19. kolo:
Lovosice - Frýdek-Místek 37:33 (21:13)
Nejvíce branek: Kratochvíl 10/2, Vaněk 6, I. Havel 6, Jablonka 6/1 - Kolmajer 10/3, Sliwka a Hastík po 8. Rozhodčí: Skružný, Kavulič. Sedmimetrové hody: 5/4 - 6/4. Vyloučení: 8:8. ČK: Brabec - Požárek. Diváci: 500.
Bystřice pod Hostýnem - Dukla Praha 27:28 (16:14)
Nejvíce branek: Vaško, Kovařík, Vacula a Dobeš po 5 - Polášek 8, Kotrč 5, Lehocký 4. Rozhodčí: Vangelis, Martiník. Sedmimetrové hody: 6/1 - 4/1. Vyloučení 5:6. ČK Kovařík (Bystřice). Diváci: 350.
Tatran Prešov - Třeboň 39:28 (20:15)
Nejvíce branek: Mikeci 9, Kozlov 7/4, Mazur a Marušák po 5 - Volf 7, Vitha 5, Bicek 4. Rozhodčí: Gedeon, Ondráš. Sedmimetrové hody: 7/5 - 2/2. Vyloučení 5:6. ČK: Mlsna (Třeboň). Diváci: 650.
Plzeň - Kopřivnice 31:17 (11:10)
Nejvíce branek: Tureček 8, Bečvář 6, Zeus a Vinkelhöfer po 4 - Hanzelka 5, Gřes 3. Rozhodčí: Novák, Kohout. Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/1. Vyloučení: 5:4. Diváci: 750.