Volejbalistky Olympu Praha neuhrály set ani doma proti Brnu

Volejbalistky Olympu Praha ve čtvrtek prohrály v 15. kole extraligy doma s Brnem 0:3 a špička tabulky se jim dál vzdaluje. Po pondělním nezdaru v pohárovém finále s Prostějovem navíc svěřenkyně trenéra Stanislava Mitáče opět neuhrály ani set.

Utkání o druhé místo v tabulce se Olympu nepovedlo. Brno výborně podávalo a tvrdým útokem trestalo chyby Pražanek. O nevyrovnanosti v domácí hře svědčila i ztráta vedení 8:6 v druhém setu, kdy obhájkyně titulu bleskově odskočily až na 10:15. V poslední sadě Olymp promarnil dokonce čtyřbodový náskok a soupeřky v pohodovém tempu dokráčely k hladkému vítězství.

V duelu dvou nejslabších účastníků extraligy vyhrál Přerov 3:0 a na úkor Tatranu Střešovice se přiblížil k záchraně. Nervózní začátek byl oboustranně plný nevynucených chyb, Přerov se ale vzpamatoval dříve. Cestu k vítězství však ani poté neměl vůbec jednoduchou: druhou sadu sebral dlouho vedoucím Pražankám až v koncovce a v třetím dějství musel dokonce odvrátit střešovický setbol.

Frýdek-Místek porazil Slavii 3:2, když po dvou zcela rozdílných úsecích zápasu patřil rozhodující set jednoznačně domácímu celku. Ostrava nedala šanci Liberci a posunula se na páté místo.