Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Cleveland se vyzbrojil k útoku na titul šampióna NBA

22. února 2008 10:12 - CLEVELAND

Velký třesk nastal těsně před čtvrteční uzávěrkou přestupů v basketbalové NBA v týmu Clevelandu. Loňský finalista získal ke své hlavní hvězdě LeBronu Jamesovi pivota Bena Wallace z Chicaga a ofenzivní posilu Wallyho Szczerbiaka ze Seattlu.

Z Chicaga přišel ještě Joe Smith, Cleveland za tuto dvojici poslal opačným směrem kvarteto Larry Hughes, Drew Gooden, Cedric Simmons a Shannon Brown. Seattle získal za Szczerbiaka a ještě Delonteho Westa dva hráče Iru Newblea a Donyella Marshalla.

"Myslím, že jsme udělali dost, abychom tentokrát ligu vyhráli," řekl Danny Ferry, generální manažer Clevelandu, který loni podlehl ve finále San Antoniu. O uzavření transakcí informoval ve čtvrtek zástupce NBA pouhou minutu před vypršením termínu pro přestupy.

"Podle mě jsme měli dobrý tým, ale když člověk věří, že ho může ještě vylepšit, musí to zkusit. Je to ode mě risk, ale nedá se nic dělat, pokud chceme jít stále nahoru," uvedl Ferry. Protože noví hráči musejí nejprve projít lékařskou prohlídkou, může mít Cleveland problém s tím, koho postavit v dnešním utkání s Washingtonem. "Možná by mohl nastoupit Mike Brown jako hrající trenér," žertoval generální manažer Cavaliers.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.