Házenkářky Olomouce v interlize porazily vedoucí Michalovce

Ve šlágru 18. kola interligy žen porazila třetí Olomouc vedoucí Michalovce. Domácí rozhodli o vítězství krátce po začátku druhého poločasu, kdy z vyrovnaného stavu utekli soupeři do pětibrankového vedení, které už udrželi do konce utkání. Základem úspěchu byla výborná defenzíva v čele s vynikající Černou v brance a také stoprocentní úspěšnost Hejtmánkové ze sedmimetrových hodů, proměnila všech devět.

Zápas týmů bojujících o třetí místo pro české play-off vyhrála jasně pražská Slavia, která zdolala Jindřichův Hradec 31:19 a oplatila mu podzimní porážku. Utkání bylo vyrovnané do 20. minuty, když Jihočešky trpělivě rozehrávaly přes pivota a dařilo se jim i střelecky. Slavia se prosadila především ve druhém poločase díky rychlým protiútokům a přiblížila se sobotnímu soupeři na rozdíl dvou bodů.

Výsledky - 18. kolo:
Slavia Praha - Jindřichův Hradec 31:19 (16:12)
Nejvíce branek: Crhová 9, Kutrvašrová 6 - Kohoutková 4. Rozhodčí: Skružný, Kavulič. Sedmimetrové hody: 7/1 - 5/2. Vyloučení: 5:8. Diváci: 350.
Bratislava - Nitra 42:25 (17:10)
Nejvíce branek: Cicmanová 7, Globanová 7, Porubská 6/1, Zuzana Janšáková 6 - Rajkovičová 8, Hanakovičová 7/3. Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/3. Vyloučení: 1:4. Diváci: 300.
Olomouc - Michalovce 26:22 (11:11)
Branky: Hejtmánková 11/9, Šašková 5, Vašková 3 - Cinová 6, Pajtašová 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 9/9 - 7/3. Vyloučení: 6:5. Diváci: 350.
Trenčín - Veselí nad Moravou 30:24 (13:9)
Nejvíce branek: Uhliarová 10/5, Bahylová I. 4/2 - Handlová 12/8, Zvoničová 4. Rozhodčí: Nagy, Novák. Sedmimetrové hody: 11/9 - 8/8. Vyloučení: 7:7. Diváci: 600.