Čeští házenkáři porazili na úvod turnaje Egypt

PLZEŇ

Čeští házenkáři zahájili mezinárodní turnaj o Pohár České televize vítězstvím 33:29 nad Egyptem. V hale Lokomotivy Plzeň v pátek svěřenci Pavla Pauzy po pomalejším začátku získali do přestávky tříbrankový náskok, který po změně stran bezpečně kontrolovali. V sobotu se český tým utká v Praze od 18:00 se Švýcary.

Zpočátku by ve vedení Egypt, ale domácí, kteří hráli bez zraněného kanonýra Filipa Jíchy, vyrovnali ve 20. minutě na 8:8 a pak už sami převzali iniciativu. Dařilo se jim především proměňování šancí a převahu měli i ve druhé půli, kdy trenér Pauza prostřídal všechny hráče.

"Chtěl bych poděkovat všem hráčům. Podali jsme, myslím, dobrý výkon. Všichni dostali příležitost. Byla to zdařilá příprava v obraně i v útoku," řekl Pauza.

Dánové překvapivě podlehli Švýcarsku

Turnaj začal odpoledne na západě Čech překvapením, protože mistři Evropy Dánové prohráli se Švýcarskem 31:33. Švýcaři začali bojovně a díky pestřejší hře v poli si udržovali mírný náskok.

Zásluhou výkonu na pivotu vedli devět minut po přestávce už 26:17. Dánové po oddechovém čase přešli na pohyblivou obranu, která na Švýcary platila. Seveřanům se podařilo v poslední minutě snížit na 31:32, ale v závěrečných sekundách Marko posledním gólem potvrdil vítězství Švýcarů.

Česká republika - Egypt 33:29 (16:13)
Nejvíce branek: Sobol 7/1, Horák 6, Nocar 4 - Husajn 5/1, Ahmed 5. Rozhodčí: Struhár, Karlubík (oba SR). Sedmimetrové hody: 4/2 - 4/4. Vyloučení: 3:4. Diváci: 1800.
Dánsko - Švýcarsko 31:33 (15:20)
Nejvíce branek: Jensen 6, Hansen 5 - Schmidt 7, Ursic 6, Linger 5/2. Rozhodčí: Kohout, Novák. Sedmimetrové hody: 1/0 - 2/2. Vyloučení: 3:4. Diváci: 1280.