Házenkáři porazili mistry Evropy Dány a vyhráli turnaj O pohár ČT

Čeští házenkáři vyhráli turnaj o Pohár České televize. Svěřenci trenéra Pauzy v neděli porazili mistry Evropy Dány 29:27 a zvítězili i ve svém třetím utkání na turnaji. Před červnovým play-off o postup na mistrovství světa 2009 se Srbskem tak i bez zraněného Filipa Jíchy získali skalp špičkového svétového týmu.

Český tým, který v předchozích duelech porazil Egypt a Švýcarsko, měl i díky zákrokům brankáře Petra Štochla dobrý začátek. Pak se ale rychlým přechodem do útoku začali prosazovat mistři Evropy. Navíc si tříslo natáhl klíčový muž defenzívy Daniel Kubeš a musel z duelu odstoupit.

Dánové jeho absence dokázali využít a šli dvě sekundy před koncem poločasu do vedení 15:14.

Domácí ale po přestávce znovu zabrali a drželi si těsné vedení. Čtvrt hodiny před koncem dostal po ostrém zákroku červenou kartu Karel Nocar a Dánové snížili. Češi ale dokázali i v dvojnásobném oslabení odpovědět Řezníčkem.

V nervózním závěru nepomohlo hostujícímu kouči ani rozčilování po time-outu domácích tři minuty před koncem. Češi si vedení pohlídali a po závěrečném hvizdu mohli slavit obhajobu prvního místa.

Česko - Dánsko 29:27 (14:15)
Nejvíce branek: Zdráhala 7, Hrubý, Řezníček 6, Sobol 4/3 - J. Jensen 5/2, Hansen 5, A. E. Jensen 4. Rozhodčí: Karlubík, Struhár (oba SR). Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/2. Vyloučení: 6:5. ČK: Nocar (ČR). Diváci: 1800.
Egypt - Švýcarsko 33:27 (17:9)
Nejvíce branek: Belal 6/1, Husejn, Mohamed a Mahmoud 5 - Liniger 8/4, Ursic 6, Fellmann 5. Rozhodčí: Kohout, Novák, Sedmimetrové hody: 2/2 - 5/4. Vyloučení: 8:4. ČK: Mohamed (Egypt). Diváci: 500.