Hráčky Gambrinusu Brno nastřílely jen 65 bodů, přesto vyhrály

Pouhých 65 nastřílených bodů stačilo basketbalistkám Gambrinusu Brno k výhře nad pražským USK. Vedoucí celek tabulky nezaváhal ani ve čtvrtém vzájemném ligovém utkání a ve středu zvítězil v Praze po urputném boji 65:58. Kolo před koncem se naopak zdramatizovala situace v boji o třetí místo. V přímém souboji totiž Karlovy Vary podlehly na půdě brněnského Valosunu 74:83 a klesly o skóre pod svého dnešního soupeře.

USK odehrál proti Brňankám zřejmě nejvyrovnanější utkání v sezoně, příliš krásy ale nepobralo. Vysokoškolačky sice začaly dobře, ale nezachytily úvod druhé čtvrtiny a pustily soupeřky až do desetibodového vedení, které pak jen stěží stahovaly. Přesto se v 27. minutě díky trojce Le Dréanové dotáhly na pouhé tři body a atmosféra ještě zhoustla. V závěru plném nepřesné střelby už ale Brňanky náskok uhájily.

"Naše družstvo je připraveno na Final Four (Evropské ligy), přesto jsme zápas neodehráli v optimální pohodě. Byli jsme však lepším družstvem, a proto jsme zvítězili," konstatoval na webu basketbalové federace asistent trenéra obhájkyň titulu Vlastimil Havlík.

Druhý brněnský tým Valosun se v druhé polovině sezony potýkal s poklesem formy a nakonec se propadl až na čtvrté místo, dnes se ale vzepjal. Karlovy Vary porazil především díky padesátiprocentní úspěšnosti střelby z dálky a 11 trojkám.

I přesto dokázaly Karlovy Vary držet do poločasu krok, až poté odpadly. "Byl to z naší strany velmi nervózní zápas, který jsme vydřeli až na konci," konstatoval po utkání trenér vítězek Marian Svoboda.

Liga basketbalistek - 26. kolo
Skupina A1
Valosun Brno - Karlovy Vary 83:74 (21:17, 39:36, 62:52)
Nejvíce bodů: Vlková 26, Hejdová 19, Kysilková 12 - Vodrážková 16, Větrovcová 14, Kučerová 13, Magerčiaková 11. Rozhodčí: Vondráček, Janovský. Trestné hody: 14/12 - 17/13. Fauly: 21:14. Trojky: 11:3. Diváci: 150. Nejlepší hráčka: Vlková.
USK Praha - Gambrinus Brno 58:65 (13:15, 26:36, 41:49)
Nejvíce bodů: Burseová 20, Le Dréanová 12, Elhotová a Ferančíková po 11 - Žirková 17, Večeřová a Maiga-Baová po 10. Rozhodčí: Lukeš, Macela, Smetana. Trestné hody: 8/5 - 21/14. Fauly: 18:14, pět chyb: 38. Maiga-Baová. Trojky: 5:3. Diváci: 252. Nejlepší hráčka: Burseová.
1.Gambrinus Brno232302296:113946
2.USK Praha231942088:135542
3.Valosun Brno2312111753:194135
4.Karlovy Vary2312111536:173035
Skupina A2
Sparta Praha - Trutnov 82:73 (26:10, 40:29, 66:51)
Nejvíce bodů: Obrusníková 31, Loudenová 18, Kohoutová 16 - Zohnová 16, Mišurová 15, Hyndráková 13. Rozhodčí: Kittlerová, Nejezchleb. Trestné hody: 10/7 - 14/10. Fauly: 17:15. Trojky: 11:7. Diváci: 133. Nejlepší hráčka utkání: Obrusníková.
Strakonice - Hradec Králové 76:70 (18:22, 34:32, 54:54)
Nejvíce bodů: Gerstnerová 22, Stejskalová 14, Bernasová 10 - Ovsíková 18, Steffanová 12, Bartoňová 10. Rozhodčí: Hošek, Kukla. Trestné hody 26/22 - 19/15. Fauly 24:23. Trojky 6:7. Diváci: 150.
Tábor - Ústí nad Labem 80:43 (23:11, 45:20, 62:33)
Nejvíce bodů: Nečásková a Kuthanová po 16, Ondřejová 11 - Kallmünzerová 16, Obstová 14, Koubová 8. Rozhodčí: Večeřa, Matějek. Trestné hody: 17/14 - 12/7. Fauly: 12:16. Trojky: 4:2. Diváci: 97. Nejlepší hráčka: Vorlová (Tábor).
1.Trutnov2616101984:177442
2.Sparta Praha2615112020:188341
3.Hradec Králové2614121982:195840
4.Strakonice267191616:211033
5.Slovanka Tábor265211721:209231
6.Ústí nad Labem261251322:233627