Atlanta si upevnila poslední postupové místo v NBA

Zdeněk SalátSport.cz

Diváci v Atlantě prožili dlouhý večer, domácí basketbalisté Hawks hráli v NBA důležitý zápas proti Torontu a po základní části svítilo na ukazateli skóre 107:107. V prodloužení však domácí Atlanta zvítězila 20:13 a mohla se tak radovat z vítězství, kterým si upevnila poslední postupové místo ve Východní konferenci.

Největší měrou se o vítězství Atlanty podílel rozehrávač Mike Bibby, který kromě 26 bodů přidal navíc 12 asistencí. Velmi povedený večer prožil v dresu Atlanty také Joe Johnson, jenž nasbíral 24 bodů a 11 úspěšných přihrávek. Atlanta si výhrou proti Torontu zvětšila náskok v boji o poslední postupové místo na východě proti New Jersey již o 4 výhry.

Basketbalisté New Yorku nezvládli zápas v Mephisu a prohráli 114:130. V zápase bylo vidět hodně pohledných akcí, především ve druhé čtvrtině, kde oba celky nastřílely dohromady 77 bodů. V dresu New Yorku se po zranění opět ukázal Rach Randolph a za 27 minut na hrišti posbíral 27 bodů a 10 doskoků. Domácí hráči Memphisu měli hodně úspěšnou střelbu, což nakonec zápas rozhodlo.

Hráči Milwaukee otočili zápas ve Washingtonu v poslední čtvrtině, kterou vyhráli přesvědčivě 32:23. Domácím tak nepomohl ani návrat Gilberta Arenase, který se po zranění vrátil do sestavy. Arenas nastřílel v utkání za 20 minut 17 bodů. Hosté z Milwaukee lépe zvládli závěr utkání a zvítězili těsně 110:109.

Cleveland zvítězil proti Charlotte i přes špatný začátek 118:114 hlavně díky své největší hvězdě LeBrovnovi Jamesovi, který nastřílel domácím Bobcats 29 bodů.

Návrat Dirka Nowitzkiho do sestavy Dallasu pomohl k výhře nad Golden State. Nowitzki nastoupil poprvé od zápasu proti San Antoniu, kdy se zranil a za 27 minut si připsal 18 bodů. Hostům se nedařilo hlídat dvojici Jason Terry - Josh Howard, kteří Golden State nastříleli dohromady 59 bodů. Přes 20 tisíc fanoušků tak vidělo v American Airlines Center přesvědčivou výhru domácích basketbalistů Dallasu 111:86.

Basketbalisté Utahu doma zvládli zápas proti Minnesotě a vyhráli přesvědčivě 117:100. V dresu domácích odehrál povedený zápas rozehrávač Deron Williams, který kromě 19 bodů přidal navíc 14 přihrávek.

Již 60. výhru v letošním ročníku si připsali na svůj účet hráči Bostonu proti týmu Indiany, kterou porazili 92:77. V dresu domácích vynikal zejména Kevin Garnett, který nastřílel Indianě 20 bodů a navíc přidal 11 úspěšných doskoků.

New Orleans nepřipustili žádné překvapení a zcela jasně zvítězili na palubovce Miami 106:77. Týmu Hornets se vydařila hlavně poslední čtvrtina, kterou vyhráli 32:11. New Orleans si tak výhrou nad Miami upevnili pozici nejlepšího týmu západní konference.

Návrat Paula Gasola do sestavy LA Lakers měl příchuť vítězství nad rivalem z Portlandu. Lakers se mohli opět spolehnout na svou nějvětší hvězdu Kobeho Bryanta, který nastřílel v zápase 36 bodů. Basketbalisté Portlandu hráli proti Lakers vyrovnanou partii do začátku třetí čtvrtiny, kdy byl stav vyrovnaný 50:50, pak ale domácí zabrali a nepřipustili žádné překvapení. Lakers nakonec zvítězili v poměru 104:91.

LA Clippers vyhráli na palubovce Seattlu 102:84. Zápas se rozhodoval v závěrečné čtvrtině, jenž lépe zvládl hostující celek. Domácím nepomohl ani výborný výkon Kevina Duranta, který nastřílel 30 bodů.

Basketbalová NBA:
Washington - Milwaukee 109:110, Charlotte - Cleveland 114:118, Atlanta - Toronto 127:120 po prodl., Boston - Indiana 92:77, LA Lakers - Portland 104:91, Memphis - New York 130:114, Utah - Minnesota 117:100, Dallas - Golden State 111:86, Seattle - LA Clippers 84:102, Miami - New Orleans 77:106.