Basketbalisté Seattlu udolali Denver až ve druhém prodloužení

NEW YORK

Nejslabší tým Západní konference NBA Seattle dokázal udolat po dvou prodlouženích basketbalisty Denveru 151:147. Hosté si tím zkomplikovali svou pozici v boji o play off, když mají na posledním postupovém místě stejnou bilanci jako Golden State. V dramatickém utkání zářila dvojice nováčků Seattlu Kevin Durrant a Jeff Green, kteří si oba vylepšili bodové osobní maximum a dohromady nastříleli 72 bodů.

Důležitou výhru na palubovce Phoenixu vybojoval Dallas, jenž je nyní v nabité Západní konferenci šestý. Přestože v závěrečné čtvrtině prohrával už o třináct bodů, utkání dokázal otočit ve svůj prospěch. Jeho ofenzivu vedl i přes přetrvávající bolest zraněného kotníku Dirk Nowitzki, jenž nastřílel 32 bodů, defenzivě vládl Jason Kidd se čtyřmi získanými míči a stejným počtem zblokovaných střel.

NBA:
Miami - Detroit 75:91, Phoenix - Dallas 98:105, New York - Orlando 100:90, Indiana - Milwaukee 105:97, LA Clippers - Houston 79:105, Minnesota - Memphis 101:113, New Orleans - Golden State 108:96, Sacramento - LA Lakers 92:114, Seattle - Denver 151:147 po druhém prodl., Portland - San Antonio 65:72.