Basketbalisté Kansasu po dvaceti letech získali univerzitní titul

SAN ANTONIO

Basketbalisté Kansasu se po dvaceti letech dočkali triumfu v prestižní zámořské univerzitní soutěži NCAA. Ve finále Final Four v San Antoniu porazili v pondělí Memphis 75:68 po prodloužení.

Kansas přitom nebyl daleko od porážky. Hráči Memphisu v posledních 75 vteřinách neproměnili čtyři z pěti trestných hodů a o výhru je dvě sekundy před koncem normální hrací doby připravil vyrovnávací trojkou Mario Chalmers. "Dostal jsem dobrou přihrávku a protože jsem měl dost času, vystřelil jsem. Hned jak jsem míč hodil, tak jsem věděl, že to trefím," řekl agentuře Reuters nejlepší hráč zápasu.

V prodloužení už na palubovce kralovali hráči Kansasu. Rychle se dostali do šestibodového vedení a v klidu došli k historickému triumfu.