Brněnské mistryně hladce prošly do semifinále basketbalové ligy

BRNO

Basketbalistky Gambrinusu Sika Brno snadno prošly do semifinále nejvyšší domácí soutěže. V úterý porazily 89:46 a 83:40 Strakonice, se kterými po dohodě odehrály obě čtvrtfinále v jednom dnu a ve své hale, a o postup do finále se utkají s Trutnovem. Také k oběma zápasům s Východočeškami nastoupí druhý celek z Evropské ligy v Brně, a to ve čtvrtek večer a v pátek dopoledne.

Obhájkyně prvenství se po jednodenní přestávce po euroligovém Final Four dostávaly do tempa pomalu a v prvním utkání ještě na začátku osmé minuty vedl jihočeský outsider 12:11. Hlavní strakonickou zbraní byla střelba z větší vzdálenosti, jihočeský celek v zápase proměnil osm tříbodových pokusů. V dalším průběhu utkání už se ale projevil výkonnostní rozdíl a favorit převzal iniciativu.

Druhý duel byl od začátku v moci Brna, jeho hráčky přehrávaly soupeře rychlostí a přesnější kombinační souhrou, dominovaly pod koši. Stejně jako v prvním utkání Strakonicím vycházela solidně střelba z tříbodového území, na zkušené soupeřky to ale nestačilo. "Zápasy pro nás představovaly lehký trénink," konstatoval trenér Brňanek Jan Bobrovský.

Valosun nezopakoval proti Spartě výkon, se kterým v prvním zápase v Praze uspěl. Doma držel se soupeřem krok pouze v prvním poločase. V závěru třetí čtvrtiny získala Sparta, která se opírala zejména o výbornou střelbu Loudenové, rozhodující desetibodový náskok. "Špatně jsme bránili a nedařilo se nám ani doskakování. Ale věřím, že středeční zápas zvládneme," řekl po utkání trenér Valosunu Brno Marian Svoboda.

Výsledky - čtvrtfinále:
BK Strakonice - Gambrinus Sika Brno 46:89 (17:20, 28:45, 37:68)
Nejvíce bodů: Pilátová 13, Gerstnerová 11, Punčochářová 6 - Kulichová 15, Žirková 14, Machová 13, Ivkovicnéová-Béresová 12, Veselá 10. Rozhodčí: Jedlička, Matějek. Trestné hody: 5/4 - 19/13. Fauly: 17:13. Trojky: 8:4. Diváci: 100. Nejlepší hráčka: Žirková.
Gambrinus Sika Brno - BK Strakonice 83:40 (22:10, 45:18, 64:30)
Nejvíce bodů: Whitmoreová 17, Ivkovicnéová-Béresová 14, Machová 11, Vítečková 10 - Gerstnerová 8, Lukešová 7, Pilátová 6. Rozhodčí: Janovský, Válek. Trestné hody: 20/15 - 9/7. Fauly: 10:12. Trojky: 2:5. Diváci: 100. Nejlepší hráčka: Whitmoreová. Konečný stav série: 0:2.
Valosun Brno - Sparta Praha 73:83 (19:16, 34:36, 54:64)
Nejvíce bodů: Whitleyová 16, Vlková 14, Svobodová 13, Hejdová 10 - Loudenová 27, Váchová 13, Chudárková 9. Rozhodčí: Kapl, Hartig. Trestné hody: 25/18 - 19/14. Fauly: 23:22. Trojky: 5:3. Diváci: 250. Nejlepší hráčka: Loudenová. Stav série: 1:1.