Basketbalisté Lakers mohou v NBA slavit vítězství v Západní konferenci

Hráči Los Angeles Lakers nastoupili na domácí palubovce ve Staples Center proti Sacramentu a díky vyhře 124:101 mohou slavit celkové vítězství v Západní konferenci. Lakers měli o motivaci postaráno, což se začalo potvrzovat od úvodního hvizdu. Domácí celek si šel pro vítězství od prvních minut zápasu a svého soupeře jasně přehrával.

Díky výhře 124:101 mají Lakers nejlepší výchozí pozici pro play off v Západní konferenci. Nejlepšími hráči na straně Lakers byla dvojice Bryant – Gasol, která dohromady nastřílela 42 bodů. V dresu Sacramenta odehrál svůj nejpovedenější zápas v NBA Quincy Douby, jehož 32 bodů je jeho dosavadní maximum.

Basketbalisté New Orleans získali díky výhře 114:92 nad L.A.Clippers prvenství v jihozápadní divizi. Hosté z Los Angeles, kteří nevyhráli už pět zápasů hráli s New Orleans v první polovině zápasu zcela vyrovnanou partii, pak se ovšem domácí dostali ve třetí čtvrtině do 15 bodového vedení a o vítězi bylo rozhodnuto. Nejlepším střelcem zápasu byl se 32 body David West. Roli nejlepšího nahrávače této sezóny potvrdil s 12 asistencemi Chris Paul, jenž navíc nastřílel 22 bodů.

Orlando je v letošní sezóně jediným týmem, který má lepší výsledky na hřištích soupeřů, což potvdilo také na palubovce Atlanty, kde Magic vyhráli 121:105.

NBA:
Atlanta - Orlando 105:121, New Jersey - Charlotte 112:108 po prodl., LA Lakers - Sacramento 124:101, New Orleans - LA Clippers 114:92, Portland - Memphis 113:91, Detroit - Minnesota 115:103.