Rubriky:

Míčové sporty

Házenkáři narazí v kvalifikaci ME na Francii

18. dubna 2008 23:48 - VÍDEŇ

Čeští házenkáři se v kvalifikaci mistrovství Evropy utkají s týmy Francie, Portugalska, Lotyšska a Lucemburska. Rozhodlo o tom páteční losování ve Vídni.

Jistou účast na závěrečném turnaji v lednu 2010 mají pořádající Rakousko a Dánsko, které bude obhajovat titul z letošního šampionátu. Zbývajících čtrnáct účastníků ME vzejde z bojů v sedmi kvalifikačních skupinách, z nichž postoupí po dvou týmech.

Reprezentační kouč Pavel Pauza i předseda Českého svazu házené Jaroslav Chvalný přijali výsledek losu s uspokojením. "Potěšitelné je, že jsme ve skupině, kde je pouze pět celků. Francie je hodně těžký soupeř. Ostatní týmy jsou hratelné, i když Portugalsko nás v jednom play off vyřadilo. Lotyšsko a Lucembursko jsou celky, které bychom měli přehrát. Určitě jsem spokojen, není to skupina smrti a je rozhodně hratelná," řekl Pauza.

Také Chvalný je přesvědčen, že tým může uspět. "Spokojen jsem především s tím, že jsme se dostali do skupiny, z níž se dá postoupit. S výjimkou Islandu, s nímž si myslím, že bychom hráli vyrovnané partie, je Francie ze všech dalších týmů z prvního koše nejatraktivnější soupeř. Ostatní soupeři jsou celky, se kterými se dá hrát a uspět," prohlásil Chvalný.

Francouzi předloni mistrovství Evropy vyhráli, letos získali bronzové medaile. Dvakrát triumfovali na světovém šampionátu, naposledy v roce 2001. Poprvé v historii se o účast na mistrovství bude bojovat systémem po vzoru fotbalových kvalifikací. Až dosud se hrály takzvané předkvalifikace a o postupujících na ME se poté rozhodovalo v play-off.

Rozlosování kvalifikace ME:
Skupina 1: Polsko, Švédsko, Rumunsko, Černá Hora, Turecko, Gruzie,
skupina 2: Rusko, Srbsko, Švýcarsko, Bosna a Hercegovina, Itálie, Faerské ostrovy,
skupina 3: Island, Norsko, Makedonie, Estonsko, Belgie, Moldavsko,
skupina 4: Chorvatsko, Maďarsko, Slovensko, Řecko, Finsko,
skupina 5: Německo, Slovinsko, Bělorusko, Izrael, Bulharsko,
skupina 6: Francie, Česko, Portugalsko, Lotyšsko, Lucembursko,
skupina 7: Španělsko, Ukrajina, Litva, Nizozemsko, Kypr.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty