Házenkářky Olomouce a Veselí dělí jedna výhra od finále

Házenkářky Olomouce a Veselí nad Moravou vyhrály v semifinále play off české části interligy i druhé zápasy a jedno vítězství je dělí od postupu do finále.

Olomouc nenechala ani ve druhém duelu proti Jindřichovu Hradci nic náhodě a už v prvním poločase prakticky rozhodla o výhře. Hostující tým se dostal na dostřel v úvodu druhého poločasu, ale Hanačky díky brankám Šaškové zase odskočily. Definitivní zlom v utkání nastal ve 43. minutě, kdy se Olomouc dostala do vedení 22:14 a po zbytek zápasu kráčela až k jasnému vítězství 29:18.

V repríze loňského finále potvrdily úlohu favorita vicemistryně z Veselí a vyhrály na palubovce mistrovské Slavie 26:22. Zkušený hostující tým táhly rozehrávačka Handlová a střelkyně Kočí, v domácím celku se nedařilo střelecky jindy výborné Crhové.

Olomouc - Jindřichův Hradec 29:18 (15:9)
Nejvíce branek: Hejtmánková 7/4 Šašková 6, Marcišová 5 - Martínková 5/1, Matoušková I. 4/3, Eliášová 3. Rozhodčí: Baďura, Ondogrecula. Sedmimetrové hody: 7/6 - 6/4. Vyloučení: 7:9. ČK: Kovačíková - Keslerová. Diváci: 150. Stav série: 2:0.
Slavia Praha - Veselí nad Moravou 22:26 (11:14)
Nejvíce branek: Kroutská 7, Kutlvašrová 5, Medunová a Janečková po 3 - Handlová 9, Čtviertáková 6, Chmelařová 4. Rozhodčí: Sivák, Dvorský. Sedmimetrové hody: 5/4 - 5/1. Vyloučení: 3:6. Diváci: 200. Stav série: 0:2.