Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky Brna porazily USK Praha po dramatické koncovce

21. dubna 2008 20:56 - BRNO

Těsným vítězstvím vykročily za obhajobou titulu basketbalistky Gambrinusu Sika Brno, které v pondělí zdolaly v prvním finálovém zápase v domácí hale Rosnička tým USK Praha rozdílem pouhých dvou bodů 84:82. Ještě pět minut před koncem přitom vedly Brňanky o 19 bodů, v závěru ale ztratily koncentraci, vysokoškolačky vycítily příležitost a ze zápasu ještě udělaly drama.

Nervózní souboj oboustranně precizních obran, takový obraz nabídl celý úvodní poločas. Mistryně z Brna diktovaly tempo v úvodních šesti minutách, kdy si udržovaly dvoubodový náskok. Bojovně naladěné vysokoškolačky však soupeřkám nedovolily odskočit a na obdržený koš odpovídaly stejnou mincí. Za stavu 10:8 si po srážce se soupeřkou musela na chvíli odpočinout na lavičce jedna z pražských opor Ferančíková, za kterou zaskočila Francouzka Godinová.

V závěru úvodní čtvrtiny se rozehrála ke střeleckému sólu americká rozehrávačka USK Whalenová, která měla hlavní podíl na sedmibodové šňůře Pražanek. S přichodem Machové a Veselé ale Brňanky zpřesnily hru, zrychlily tempo a srovnaly i bodově krok.

Basketbalistky USK si ale i v druhé čtvrtině udržovaly proti dost unaveně působícím soupeřkám mírnou převahu a v 19. minutě už měly sedmibodový náskok. Těsně před přestávkou se ale Brňanky vzchopily, zpřesnily koncovku a třinácti body v průběhu necelých dvou minut manko vymazaly. Večeřová pak košem v poslední sekundě zajistila Brnu před přestávkou dvoubodový náskok 35:33.

Herní převaha Brňanek se projevila po změně stran. Nebezpečná Whalenová už neměla tolik volného prostoru ke střelbě, navíc pražským basketbalistkám nevycházela kombinační souhra až do podkošového prostoru, kde vládly domácí pivotky Kulichová s Večeřovou, které úspěšně blokovaly nájezdy soupeřek. Naopak brněnské basketbalistky si vedly podstatně úspěšněji v individuálních nájezdech pod koš a rychle získaly sedmibodový náskok.

V průnicích vynikala zejména křídelní hráčka Maiga-Baová, kterou doplňovala přesnou střeleckou koncovkou Vítečková. Basketbalistky Gambrinusu vedly ještě pět minut před koncem o 19 bodů, pak ale houževnaté vysokoškolačky začaly mohutně stahovat. V dramatickém závěru měla deset sekund před koncem v rukou vyrovnání Whalenová, ale netrefila.

Liga basketbalistek - finále
Gambrinus Sika Brno - USK Praha 84:82 (16:17, 35:33, 60:53)
Nejvíce bodů: Vítečková 18, Maiga-Baová 14, Machová 11, Žirková 9 - Whalenová 25, Elhotová 14, Karpovová 11, LeDréanová 10. Rozhodčí: Vyklický, Macela, Hruša. Trestné hody: 24/18 - 22/21. Fauly: 18:20. Diváci: 450. Stav série: 1:0.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty