Basketbalisté Nymburka hladce postoupili do semifinále

NYMBURK

Basketbalisté mistrovského Nymburku postoupili v nejkratším možném čase do ligového semifinále. Ve třetím čtvrtfinálovém utkání dnes porazili A Plus Brno vysoko 116:58. V dalším souboji vyrovnala Ostrava na 1:1 sérii s Prostějovem, když doma vyhrála 89:73.

Nymburk nepřipustil na cestě za třetí výhrou žádné komplikace, už po úvodní desetiminutovce si vytvořil patnáctibodový náskok, který postupně zvyšoval. "Do zápasu jsme vstoupili tak, jak jsme chtěli, soupeře jsme jasně přehrávali. Není jednoduché udržet pozornost hráčů po celou dobu, zvlášť v takovém utkání, a jsem rád, že se nám to dnes povedlo," řekl kouč vítězů Muli Kacurin.

Domácí trenér Zdeněk Hummel si posteskl, že v souboji se suverénem domácí soutěže je těžké hráče motivovat. "Jelikož u nás dojde ke změnám jak ve vedení, tak hráčském kádru, chtěli jsme dát příležitost mladým hráčům. Nymburku jsme dnes připravili pěkný střelecký trénink," uvedl ve středu Hummel.

V Ostravě se odehrály dva rozdílené poločasy. První poločas vyhráli o deset bodů hosté hlavně zásluhou dvojice Tomaszek - Bader, která stoprocentně zakončovala rychlé protiútoky. Ve druhé polovině, hlavně od třetí čtvrtiny, se situace obrátila. Hlavně zásluhou úspěšné střelby Pospíšila vyhráli domácí poslední desetiminutovku 31:14.

"Na počátku jsme se nemohli dostat do tempa. Hráče jsem musel upozornit, že takto se zápasy pla- off nehrají. Jsem rád, že si to vzali po přestávce za své. Vyhráli jsme především díky zlepšené práci v obraně," řekl ostravský kouč František Rón.

3. zápas:
ČEZ Basketball Nymburk - A Plus OHL ŽS Brno 116:58 (29:14 65:24 92:44)
Nejvíce bodů: Mack 21, Rančík 19, Lee 18, Schilb a Beneš po 12 - Norwa 26, Novotný 9, Auda 8. Rozhodčí: Šedivý, Galajda, Kučera. Trestné hody: 18/20 - 5/12. Fauly: 14:18. Trojky: 10:5. Diváci: 600. Nejlepší hráč: Mack. Konečný stav série: 3:0.
2. zápas:
Ostrava - Prostějov 89:73 (14:22, 37:47, 58:59)
Nejvíce bodů: Pospíšil 21, Stehlík 14, Ofoegbu 12 - Bader 17, Ames 13, Tomaszek, Prášil oba 11. Rozhodčí: Dolínek, Vrážel, Macela. Trestné hody: 22/19 - 26/16. Fauly: 25:23. Trojky: 8:3. Diváci: 1652. Nejlepší hráč: Pospíšil. Stav série: 1:1.