Basketbalisté Detroitu postoupili do druhého kola play-off

NEW YORK

Basketbalisté Detroitu Pistons se stali dalším týmem, který si zajistil postup do druhého kola play off NBA. V nočním utkání zdolali Philadelphii hladce 100:77 a celou sérii vyhráli 4:2 na zápasy. Vítězové z roku 2004 dokázali třemi výhrami za sebou otočit nepříznivý stav série a nakonec potvrdili roli velkého favorita. Jejich dalším soupeřem bude Orlando.

Do šestého utkání vstoupili hosté z Detroitu ve velkém stylu. Z prvních pěti střel Richarda Hamiltona ani jedna neminula cíl a sám tento basketbalista nastřílel v první čtvrtině víc bodů, než celý tým Sixers dohromady.

Po úvodní části tak měl favorit osmnáctibodový náskok, který i nadále navyšoval. Když se rozdíl ve skóre přehoupl přes třicet bodů, nechal kouč vítězů Flip Saunders odpočívat největší hvězdy a domácí prohru zmírnili. "Philadelphia nás zřejmě probudila. V posledních deseti čtvrtinách jsme hráli nejlépe, jak můžeme," dodal spokojený Saunders.