Olomoucké házenkářky vyhrály první finále o 12 branek

OLOMOUC

Suverénním vítězstvím vstoupily do boje o domácí titul házenkářky Olomouce, které v sobotu v úvodním finálovém utkání deklasovaly Veselí nad Moravou 31:19. Za bronzovými medailemi vykročily loňské šampionky ze Slavie Praha, které zvítězily nad Jindřichovým Hradcem rovněž vysoko 29:18.

Olomouc, která byla nejlepším českým týmem v interlize a po triumfu v Českém poháru útočí na double, si už v prvním poločase vypracovala pětibrankový náskok. Blýskla se hlavně Tomečková třemi brankami v oslabení.

Po pauze Olomouc ještě přidala a ve 35. minutě už bylo prakticky rozhodnuto o osudu utkání. Hanačky vedly o devět branek 22:13. Oba trenéři pak už poslali do hry náhradnice a Olomouc si výsledek v klidu pohlídala.

Druhé finálové utkání se hraje v neděli v Olomouci od 14:30.

Finále:
Olomouc - Veselí nad Moravou 31:19 (16:11)
Nejvíce branek: Vašková 5, Tomečková 5, Hejtmánková 5/1 - Štěrbová 4, Gedroitová 3, Handlová 3/1. Rozhodčí: Brunovský, Čanda. Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/2. Vyloučení: 4:3. Diváci: 600. Stav série: 1:0.
O 3. místo:
Slavia Praha - Jindřichův Hradec 29:18 (14:8)
Nejvíce branek: Jonášová a Janečková po 7, Štolfová 5 - I. Matoušková 7, Martínková a Eliášová po 2. Rozhodčí: Haščík, Oťapka. Sedmimetrové hody: 3/2 - 7/7. Vyloučení: 5:4. Diváci: 100. Stav série: 1:0.