Boston ubránil Jamese a porazil v play-off NBA Cleveland

BOSTON

Lídr Clevelandu LeBron James zřejmě bude chtít co nejrychleji zapomenout na první zápas druhého kola play-off zámořské NBA. Basketbalisté Bostonu mu dovolili jen dvanáct bodů a přinutili ho k deseti ztrátám míče. Především díky tomu vyhráli 76:72 a ujali se vedení v sérii na čtyři vítězná utkání.

James prožil zápas jako ze zlého snu. Proměnil jen dva z osmnácti střeleckých pokusů z pole, ve druhém poločase zaznamenal pouze dva body a ani jeden z jeho posledních šesti střeleckých pokusů nespadl do koše. "Minul jsem spoustu střel, o kterých vím, že je dávám. Neproměnil jsem ani dvojtakty. Ty dvojtakty, které dávám celý život," litoval James, který obsadil čtvrté místo v hlasování o nejužitečnějšího hráče soutěže.

Jenom jednou dal v zápase méně než dva koše, v prosinci 2004 za sedmnáct minut hry neproměnil ani jeden střelecký pokus. "Tehdy jsem si zlomil lícní kost," vzpomínal.