Boston vyhrál poprvé v play-off na soupeřově hřišti

DETROIT

Basketbalisté nejlepšího týmu základní části NBA z Bostonu dokázali v play-off poprvé vyhrát na hřišti soupeře. V Detroitu zvítězili 94:80 a ujali se vedení v semifinálové sérii 2:1 na zápasy. Oplatili tak svému rivalovi čtvrteční porážku z vlastní palubovky, která byla pro Celtics rovněž premiérová v letošním play-off.

Boston šel za svou výhrou důsledně od prvních minut utkání, když se ujal vedení 11:0. V poločase už domácí Pistons prohrávali 32:50 a brzy se jejich manko přehouplo přes dvacet bodů. "To byl náš hlavní záměr - hrát agresivně a hned ze začátku si získat náskok," prohlásil střelec jedenácti bodů Paul Pierce. Hlavním tahounem byl ale Kevin Garnett, autor 22 bodů, za Pistons stříleli nejlépe Richard Hamilton se 26 body a nováček Rodney Stuckey se sedmnácti.

Detroit se nedostal ve druhé půli na dohled na méně než devět bodů a pokud chce postoupit do finále, musí minimálně ještě jednou Boston překvapit v jejich domácí hale.