Basketbalisté Bostonu jsou jedno vítězství od postupu do finále

NEW YORK

Basketbalisty Bostonu dělí jediná výhra od postupu do finále play-off NBA, kde chyběli od roku 1987. V pátém semifinále porazili ve středu Celtics Detroit 106:102 a v sérii se ujali vedení 3:2 na zápasy. Nejlepší výkon v letošních vyřazovacích bojích předvedl Kevin Garnett, jenž nastřílel 33 bodů včetně dvou klíčových trestných hodů v poslední minutě.

Detroit se totiž krátce před koncem dostal na rozdíl jediného bodu, Garnett i Ray Allen měli ale z šestkové čáry přesnou mušku. Boston měl přitom utkání dlouho pod kontrolou a ve třetí čtvrtině vedl až o 17 bodů. Poté se však rozstřílel Richard Hamilton a třinácti body během několika minut vývoj zdramatizoval. V závěru měl ještě několik možností nejlepší střelec Detroitu Chauncey Billups, ale jeho pokusy minuly obroučku.

Basketbalisté Pistons jsou pošesté za sebou mezi nejlepší čtyřkou, ale nyní čelí hrozně, že se počtvrté z toho nedostanou do finále. První mečbol Bostonu musí odvrátit na domácí palubovce v pátek.