Čeští basketbalisté vyhráli v přípravě dvakrát v Itálii

BASSANO DEL GRAPPA

Čeští basketbalisté zahájili sérii přípravných zápasů v Itálii dvěma vítězstvími. V úvodním duelu v Trevigliu zdolali italskou reprezentaci 69:65, v odvetě v Bassanu del Grappa nad stejným soupeřem vyhráli 98:90.

V úvodním zápase rozhodl český tým o svém vítězství po přestávce, kdy svého soupeře přehrál přesnější koncovkou. Střelecky se nejvíce dařilo trojici Ličartovský, Marek a Pospíšil.

Druhé utkání provázely zvraty. Český tým sice lépe začal, v druhé čtvrtině však ztratil tříbodový náskok a v poločase už prohrával 46:57. Po změně stran ale měli čeští reprezentanti více sil a soupeře předčili rychlostně i přesnější kombinací.

Od pátku do neděle čeká české basketbalisty turnaj ve Veroně, kde se střetnou postupně s italskou reprezentací do 22 let, Ukrajinou a Itálií. Turné uzavře v úterý utkání v Reggiu de Calabria s výběrem druhé italské ligy.