Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalisty Chicaga Bulls povede nový kouč Vinny Del Negro

12. června 2008 10:02 - CHICAGO

Basketbalisty Chicaga Bulls povede od nové sezóny NBA jako hlavní kouč Vinny Del Negro. Jednačtyřicetiletý bývalý basketbalista neměl dosud s trénováním žádné zkušenosti, což ale vedení týmu nevidí jako překážku k tomu, aby klub dostal tam, kde byl v dobách největší slávy v 90. letech. Del Negro působil naposledy v manažerské funkci Phoenixu.

"Mnoho hráčů přeskočilo do trenérské pozice, aniž by mělo nějaké zkušenosti, a vedlo si velmi dobře," upozornil generální manažer John Paxton na středeční tiskové konferenci. Původně měl na lavičku usednout kouč Phoenixu Mike D'Antoni, který si ale nakonec vybral za své nové působiště New York Knicks.

"Nejsem kouzelník. Nepodaří se nám to přes noc, ale jsem přesvědčen, že dokážeme posunout věci správným směrem," věří v úspěch na lavičce Chicaga Del Negro, jenž odehrál v NBA dvanáct sezón a hráčskou kariéru ukončil v roce 2001.

Tým šestinásobných vítězů NBA má v současné době jedno z nejmladších mužstev. Jeho potenciál ještě vzroste, neboť má právo první volby v letošním draftu. Letos se tým pod dočasným vedením Jima Boylana, který usedl na lavičku v prosinci, nedostal po třech letech do play-off.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty