Duel házenkářů v Bosně o postup na MS se nedohrál kvůli fanouškům

Odvetný zápas házenkářů Bosny a Hercegoviny s Maďarskem o postup na mistrovství světa se kvůli výtržnostem diváků nedohrál. O jeho osudu rozhodne disciplinární komise Evropské házenkářské federace.

Sobotní utkání v Sarajevu bylo přerušeno v 49. minutě poté, co na hřišti přistálo množství předmětů z hlediště a pokusy o zklidnění situace v hale selhaly. Bosenští fanoušci neunesli nepříznivý vývoj zápasu, v němž jejich tým prohrával v poločase už o šest branek 12:18. V době přerušení zápasu vedli 27:24 maďarští hráči, kteří v prvním zápase na domácí půdě před týdnem zvítězili 27:25.

Na Balkáně v sobotu usiloval o postup na mistrovství světa, které se uskuteční na začátku příštího roku v Chorvatsku, také čeští reprezentanti. V Niši podlehli Srbsku 24:29 a na závěrečném turnaji budou chybět navzdory výhře 38:33 v prvním duelu v Zubří. O postupu Srbů rozhodl větší počet vstřelených gólů na hřišti soupeře.

Naopak poprvé od rozdělení federace se na MS probojovali slovenští házenkáři, kteří doma zdolali Slovinsko 30:29. První zápas skončil nerozhodně 33:33.

Kvalifikace na MS - play-off:
Rumunsko - Černá Hora 29:24, první zápas 27:31, postoupilo Rumunsko; Rusko - Bělorusko 34:30, první zápas 26:26, postoupilo Rusko; Řecko - Španělsko 32:31, první zápas 24:32, postoupilo Španělsko; Ukrajina - Norsko 30:32, první zápas 22:29, postoupilo Norsko; Švýcarsko - Polsko 24:22, první zápas 24:32, postoupilo Polsko; Slovensko - Slovinsko 30:29, první zápas 33:33, postoupilo Slovensko.