České basketbalistky do dvaceti let prohrály na ME s Tureckem

České basketbalistky do dvaceti let v neděli utrpěly na mistrovství Evropy v Chieti svou první porážku s Tureckem 56:78. Navzdory tomuto nezdaru si české hráčky vybojovaly postup do osmifinálové skupiny.

Oslabený český tým držel se soupeřkami krok až do 17. minuty, kdy ještě vedl 28:26. V závěru poločasu ale turecké hráčky využily několik chyb protivnic v rozehrávce a po rychlých protiútocích získaly sedmibodový náskok.

Po změně stran se už české basketbalistky nevzpamatovaly, mladé Turkyně je předčily zejména přesnější střelbou z podkošového prostoru a také lepším doskakováním odražených míčů. V závěrečné čtvrtině už českým hráčkám došly síly, chybovaly v obraně a často faulovaly.

Česká republika - Turecko 56:78 (12:18, 30:37, 43:56)
Nejvíce bodů: Ovsíková 11, Šípová 10, Štěpánová 9, Hindráková 7 - Dalgalarová 22, Yavuzová 18, Caglarová 16. Trestné hody: 8/7 - 16/13. Fauly: 19:8. Trojky: 3:5.