České basketbalistky prohrály na ME dvacítek s Itálií

CHIETI

České basketbalistky do 20 let prohrály na mistrovství Evropy v předposledním utkání osmifinálové skupiny s domácí Itálií 68:80. Po dnešní porážce klesly na poslední místo v tabulce a ztratily možnost hrát o medaile.

Český tým držel se svými soupeřkami krok do 18. minuty, kdy ještě vedl 35:34. V dalším průběhu už však diktovaly tempo bojovnější a přesnější Italky.

Přitom české basketbalistky své soupeřky přehrávaly lepším doskakováním, trápily se ale v koncovce. V podkošových soubojích dominovala Šípová, která dosáhla double-double. K 14 bodům přidala stejný počet úspěšných doskoků.

V druhém poločase Italky zpřesnily obranu a české hráčky jen s obtížemi pronikaly do výhodnějších střeleckých pozic v podkošovém prostoru. Proto se pokoušely zakončovat zpoza tříbodového oblouku, navzdory osmi trojkám ale byla jejich přesnost pouhých 25 procent. Italky se v poslední čtvrtině zklidnily a v pohodě dotáhly zápas do vítězného konce.

V závěrečném utkání v osmifinálové skupině nastoupí české basketbalistky ve čtvrtek od 17:45 proti Francii.

Česko - Itálie 68:80 (22:21, 35:39, 47:56)
Nejvíce bodů: Hindráková a Mrhálková po 16, Šípová 14 - Zampieriová 17, Boveová 14. Trestné hody: 22/14 - 39/25. Fauly: 28:16. Trojky: 8:3.
Srbsko - Lotyšsko 61:57, Francie - Turecko 65:57.