Basketbalistky do 20 let skončily na ME desáté

CHIETI

České basketbalistky prohrály na mistrovství Evropy hráček do dvaceti let v závěrečném utkání o deváté místo s domácí Itálií těsně 67:69 a skončily desáté.

Vyrovnaný zápas rozhodla až závěrečná čtvrtina. V poslední minutě Itálie vedla už 69:64, ale Obrusníková tříbodovou střelou snížila na rozdíl dvou bodů. Čtyři sekundy před koncem její další tříbodová střela skončila na obroučce.

Italky měly přesnější koncovku hlavně v podkošovém prostoru, české hráčky spoléhaly hlavně na střelbu z tříbodového území, odkud měly dvanáct přesných střel. Šest trojek daly shodně Obrusníková s Mrhálkovou.

O 9. místo:
Itálie - Česká republika 69:67 (17:17, 37:31, 51:51)
Nejvíce bodů: Consoliniová 17, Battisodová 13 - Mrhálková 27, Obrusníková 18, Šípová 15. Trestné hody: 17/11 - 11/9. Fauly: 12:19. Trojky: 4:12.