Basketbalistky prohrály v Moskvě v prodloužení se Španělskem

České basketbalistky prohrály ve úvodním utkání v rámci předolympijské přípravy na turnaji v Moskvě se Španělskem po prodloužení 63:66. V normální hrací době skončil úterní zápas 59:59. Ve druhém utkání domácí Rusko porazilo Izrael 84:69.

Po slibném začátku získaly české basketbalistky až jedenáctibodový náskok. Své soupeřky přehrávaly v prvním poločase přesnější koncovkou i kombinační souhrou. Po půlhodině hry ještě český tým vedl 53:45, v závěrečné čtvrtině se ale Španělky vzchopily k velkému náporu, zpřesnily koncovku a přitvrdily obranu. Naopak české hráčky vypadly ze střelecké role, v poslední desetiminutovce zaznamenaly pouze šest bodů.

V prodloužení se více dařilo Španělkám. Dvacet sekund před koncem se ještě podařilo českému týmu snížit na tříbodový rozdíl. Případné další prodloužení se pokoušela v samém závěru vynutit Vítečková, její dvě tříbodové střely ale pouze poskakovaly na obroučce a košem nepropadly.

Ve středu se ve druhém utkání turnaje střetne český tým od 17:15 s Ruskem.

Česká republika - Španělsko 63:66 (20:15, 39:33, 53:45, 59:59) - po prodloužení.
Nejvíce bodů: Veselá 11, Vítečková 9, Večeřová a Kulichová po 8, Hejdová 6 - Montaňanová 15, Aguilarová 14.
Rusko - Izrael 84:69 (17:18, 39:34, 68:44)
Nejvíce bodů: Ššegolevová a Stěpanovová po 18, Karpuninová 13 - Suezová 18.