Na písku v Gstaadu zvítězili Brazilci Harley s Pedrem

GSTAAD

Brazilští plážoví volejbalisté Harley a Pedro vyhráli turnaj ve švýcarském Gstaadu a připsali si čtvrté vítězství ve Světovém okruhu. V nedělním finále turnaje kategorie Grand Slam zvítězili nad druhými nasazenými mistry Evropy Reinderem Nummerdorem a Richardem Schuilem z Nizozemska ve třech setech. Za triumf získali Brazilci nasazení jako číslo šest prémii 43 500 dolarů.

Plážový volejbal - ilustrační foto

Třetí místo obsadil olympijský vítěz Brazilec Emanuel, který hrál poprvé s novým partnerem Alisonem. V boji o bronz zdolali vicemistry světa Dmitrije Barsuka a Igora Kolodinského z Ruska.

Čeští hráči Přemysl Kubala a Jan Dumek po úspěšném vystoupení v kvalifikaci prohráli v hlavní soutěži všechna tři utkání ve skupině a skončili na 25. místě.

Turnaj Světového okruhu ve Gstaadu:
Finále: Harley, Pedro (6-Braz.) - Nummerdor, Schuil (2-Niz.) 2:1 (16, -22, 13)
O 3. místo: Alison, Emanuel (16-Braz.) - Barsuk, Kolodinskij (4-Rus.) 2:0 (17, 16)
Semifinále: Harley, Pedro - Alison, Emanuel 2:1 (-17, 14, 12), Nummerdor, Schuil - Barsuk, Kolodinskij 2:1 (22, -13, 9)