Čeští juniorští házenkáři podlehli na ME vysoko Dánsku

V prvním utkání finálové skupiny na evropském šampionátu juniorských házenkářů čeští reprezentanti neuspěli. V Bukurešti dnes podlehli Dánsku vysoko 26:36. Prohra pro český celek znamená, že bez ohledu na výsledek středečního zápasu s Portugalskem bude hrát ve skupině o 5.-8. místo.

Vstup do důležitého zápasu se českým házenkářům nevydařil a rychle prohrávali 0:3. Dánové vzápětí přidali další čtyři branky v řadě, což znamenalo v 10. minutě jejich vedení 7:1.

Českým juniorům se drtivý nástup soupeře podařilo zastavit a po čtvrtině zápasu prohrávali pouze 7:10. Mistři světa ale v dalších minutách znovu dokázali, že v této věkové kategorii patří k absolutní špičce, a po dalších pěti brankách za sebou bylo prakticky rozhodnuto.

Nic na tom nezměnil ani český oddechový čas, do poločasu zvýšil soupeř své vedení na devět gólů. I po přestávce si dánský celek neustále udržoval výrazný náskok a soustředěnou hrou nedal českým házenkářům šanci na zkorigování skóre.