Čeští juniorští házenkáři remizovali na ME s Portugalskem

BUKUREŠŤ

Čeští juniorští házenkáři ve středu remizovali ve čtvrtfinálové skupině na mistrovství Evropy v Bukurešti s Portugalskem 25:25 a do bojů o páté až osmé místo si přenesli jeden bod. Jejich další soupeř vzejde z večerního souboje mezi Rumunskem a Španělskem.

V první půli bylo utkání mezi týmy, které zatím ve čtvrtfinálové skupině dvakrát prohrály, vyrovnané, žádnému ze soupeřů se nepodařilo odskočit na více než dvoubrankový rozdíl. V druhém poločase se po dvou gólech Bečváře dostal český tým do vedení 16:13, pak ale Portugalci vysunuli obranu a opět snížili na rozdíl jediné branky.

O tři góly Češi vedli ještě v 48. minutě, ale protivník dokázal zápas zvrátit a pět minut před koncem se dostal do vedení 24:23. Za stavu 25:25 pak měli čeští hráči možnost strhnout vítězství na svoji stranu, v poslední sekundě však gólman Mrkva netrefil opuštěnou branku.