Juniorští házenkáři skončili na ME osmí

BUKUREŠŤ

Čeští házenkáři obsadili na juniorském mistrovství Evropy v Rumunsku osmé místo. Ve svém posledním utkání v sobotu podlehli svěřenci trenéra Jiřího Hudečka Portugalsku 27:35. Juniorům se tak nepodařilo vylepšit dosud nejlepší umístění ze šampionátů v letech 1998 a 2002, kdy rovněž skončili osmí.

Čeští mladíci po šťastném postupu ze základní skupiny uhráli jen jednu remízu právě s Portugalci ve čtvrtfinálové fázi. Do sobotní odvety vstoupili špatně a úvodní pětiminutovku prohráli 1:6. Manko pak vzrostlo až na osm gólů, přesto se mužstvo vzchopilo a snížilo na nadějných 12:15.

Soupeř do přestávky znovu zvýšil, ale český tým v druhém poločase zabojoval a znovu zkorigoval na přijatelný rozdíl (19:23). Jenže znovu přišla neplodná pětiminutovka, která skončila 6:1 pro soupeře, a šance se rozplynuly.