Basketbaloví junioři po výhře nad Polskem postoupili mezi elitu

DEBRECÍN

Čeští basketbaloví junioři si v příštím roce zahrají mistrovství Evropy v elitní divizi A. Postup mezi šestnáctku nejlepších celků kontinentu si zajistili dnešním přesvědčivým vítězstvím v semifinále divize B nad Polskem 71:47. Nejlepšími střelci v týmu Jana Ulrycha byli Jan Veselý a Tomáš Satoranský se 17 body.

V Debrecínu pokračovali čeští mladíci v trendu, který nastolili v minulých letech jejich předchůdci. V prvním roce nového systému soutěží s každoročním evropským šampionátem obsadilo mužstvo v druhé výkonnostní kategorii na Slovensku 15. místo, následovalo v Rumunsku desáté, vloni v Bulharsku šesté a letos poprvé jedna ze dvou postupových pozic.

Divizi B opouštějí i Slovinci, kteří v druhém semifinále deklasovali Slovensko 81:53. Nedělní finále bude odvetou za duel ze čtvrtfinálové skupiny, který Slovinsko vyhrálo nad Čechy po prodloužení o jediný bod.