Na písku v Klagenfurtu triumfovali ruští volejbalisté

Ruští reprezentanti Dmitrij Barsuk a Igor Kolodinskij poprvé v kariéře vyhráli turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu. Loňští vicemistři světa triumfovali na grandslamovém podniku v Klagenfurtu, kde v dnešním finále porazili ve dvou setech americkou dvojici Stein Metzger, Mark Williams. Na Světovém okruhu byli Barsuk s Kolodinským zatím dvakrát druzí.

Také pro Williamse s Metzgerem je druhé místo z rakouského písku nejlepším společným výsledkem, v sezoně dosud sbírali jen deváté příčky. Williams se přitom letos do vrcholných soutěží vrátil po čtyřech letech; předtím se dostal do semifinále OH v Aténách, to ale ještě pod vlajkou Austrálie.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu:
Finále: Barsuk, Kolodinskij (4-Rus.) - Williams, Metzger (7-USA) 2:0 (19, 15)
o 3. místo: Ricardo, Emanuel (1-Braz.) - Lochhead, Pitman (19-N. Zél.) 2:1 (13, -14, 17)
semifinále: Williams, Metzger - Ricardo, Emanuel 2:0 (15, 20), Barsuk, Kolodinskij - Lochhead, Pitman 2:0 (17, 11).