Čeští junioři na volejbalovém ME v Brně předčasně skončili

BRNO

Cesta českých juniorských volejbalistů na mistrovství Evropy v Brně předčasně skončila. Ve čtvrtečním závěrečném utkání ve skupině domácí reprezentanti prohráli za 91 minut s Běloruskem 1:3, teoretická naděje svěřenců trenéra Jiřího Zacha na postup zhasla už po prohraném prvním setu. Český tým vyhrál na šampionátu pouze jedno utkání a utrpěl čtyři porážky.

Alespoň do skupiny o 5. až 8. místo mohli Češi postoupit jedině v případě hladkého vítězství. Jenže hned v úvodní sadě se soupeř ujal vedení o pět bodů, domácí sice ještě stihli vyrovnat na 20:20, ale koncovka už opět vyzněla pro Bělorusko.

Český tým se zmohl ještě na zisk druhé sady, v závěrečných dvou setech už ale diktoval tempo soupeř.

"Odvedli jsme lepší výkon než při středeční prohře s Nizozemskem. Naši hru ale provázely opět výkyvy a chyby. Vyřazení beru jako neúspěch," uvedl po utkání trenér českých juniorů Jiří Zach.

Skupina II:
Česká republika - Bělorusko 1:3 (-22, 24, -21, -21), Nizozemsko - Francie 3:1, Slovinsko - Chorvatsko 3:1.
Konečné pořadí: 1. Francie 9 (13:3), 2. Nizozemsko 9 (13:6), 3. Bělorusko 8 (10:9), 4. Chorvatsko 7 (9:11), 5. Česká republika 6 (5:12), 6. Slovinsko 6 (4:13).
Skupina I:
Belgie - Polsko 3:1, Německo - Turecko 3:1, Rusko - Itálie 3:1.
Konečné pořadí: 1. Rusko 10 (15:5), 2. Německo 9 (13:6), 3. Itálie 7 (10:11), 4. Belgie 7 (8:10), 5. Polsko 7 (7:13), 6. Turecko 6 (5:13).