Házenkáři Dukly vyhráli i třetí extraligový zápas

Házenkáři pražské Dukly nezaváhali ani ve třetím utkání nového ročníku extraligy a po vítězství 28:21 nad Jičínem vedou s plným počtem bodů tabulku. Dukle se vydařila premiéra v nové hale na Podvinném Mlýně a už do přestávky si vypracovala bezpečný náskok.

Dukla byla od počátku lepší, hosté jen v úvodu dokázali první nástup favorita odrazit a snížit z 2:6 na 5:6. Hosté pak ale nepřesně stříleli a nedokázali se prosadit přes domácí obranu. Dukla ve 45. minutě vedla už 22:11 a příležitost dostali i náhradníci.

Favorizovaná Karviná rozdrtila Třeboň 43:22 a spravila si chuť po středeční prohře od Dukly. Moravané trestali technické chyby soupeře a brzy vedli rozdílem deseti gólů. Domácí v tempu nepolevili ani za rozhodnutého stavu a s výjimkou brankářů se do statistik zapsali střelecky všichni jejich hráči.

Plzeň vzdorovala domácí Bystřici pod Hostýnem do stavu 7:6, pak ale po sérii technických chyb inkasovali Západočeši pět gólů za sebou. Domácí v dalším průběhu navíc podržel brankář Baránek a jeho tým získal do tabulky první body.

Dnes se ještě hraje od 17:00 utkání Frýdek-Místek - Zubří.

Házená, extraliga - 3. kolo:
Dukla Praha - Jičín 28:21 (15:8)
Nejvíce branek: Lehocký 6, Král 5, Landa 3, Rams 3/2, J. Brabec a Čurda po 3 - Král 6/1, Bareš 4, Kvasnička 3/1. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/2. Vyloučení: 5:4. Diváci: 300.
Bystřice pod Hostýnem - Plzeň 33:21 (15:9)
Nejvíce branek: Dobeš 6, Šíra 6, Žůrek 5 - Linhart 8, Bečvář a Cvikl po 3. Rozhodčí: Novotný, Horáček. Sedmimetrové hody: 1/1 - 2/1. Vyloučení: 2:1. Diváci: 320.
Karviná - Třeboň 43:22 (22:7)
Nejvíce branek: Hastík 6, Kružík, Korňan a Šulc po 5 - Bicek 6, Naimann 4, Mošovský 3. Rozhodčí: Martiník, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/1. Vyloučení: 2:7. Diváci: 714.