Florbalisté Střešovic skončili na Evropském poháru šestí

Florbalisté Tatranu Střešovice skončili na Evropském poháru ve švýcarském Winterthuru šestí, když v utkání o konečné umístění podlehli finskému celku Tapanilan Erä 4:5 v prodloužení. Český mistr prohrával ještě v 56. minutě 2:4, ale dokázal si vynutit nastavení. V 68. minutě rozhodl Lauri Kapanen.

Do finále postoupil po výhře 5:4 v prodloužení nad SSV Helsinky švýcarský mistr Wiler-Ersigen s českým krajánkem Tomášem Sladkým. V neděli se od 15:00 utká s vítězem švédského duelu AIK Stockholm - Warberg.

Tatran nejdříve nepotrestal Rissanenovo vyloučení, ale v 11. minutě už Střešovičtí jásali po Jedličkově trefě. Jenže Pražané pak nevyužili další početní výhodu a v druhém dějství nastal obrat. Nejdříve v 27. minutě vyrovnal Helenius a těsně po polovině utkání se během 41 vteřin trefili Stömsten a estonský reprezentant Rein Kivi.

V úvodu závěrečné části zamířil Laitila jen do tyče a v 44. minutě snížil Vávra. Dvoubrankový náskok vrátil Finům Helenius, ale když Lehtonen trefil jen tyč, udeřil Tatran. Mezi 56. a 57. minutou skórovali Jedlička a Richter. V nastavení slavil Tapanilan. Nejdříve po střele Heleniuse pomohla Tatranu potřetí v utkání tyč a pak už rozhodl Kapanen.

Přes jedinou výhru hodnotí turnaj kladně, protože jeho tým podlehl třikrát favoritům o gól. Ve skupině prohrál Tatran s dalším finalistou AIK Stockholm 3:4. "Jsem velmi spokojen s nasazením a celkovým herním projevem. Za slabinu naší hry považuji především neproměňování i vyložených šancí. Chtěl bych hráčům poděkovat za výkony na celém turnaji," dodal Vancl.

Evropský pohár:
O 5. místo:
Tatran Střešovice - Tapanilan Erä 4:5 v prodl. (1:0, 0:3, 3:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Jedlička (Fridrich) 45. Vávra (Hlavička), 56. Jedlička (Vávra), 57. Richter - 27. Helenius (Laitila), 31. Strömsten (Ahonen), 32. Kivi (Naumanen), 47. Helenius (Laitila), 68. Kapanen (Strömsten). Rozhodčí: Baumgartner, Kläsi (oba Švýc.). Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 110
Semifinále:
SSV Helsinky - SV Wiler-Ersigen 4:5 v prodl. (2:1, 1:0, 1:3)
Branky: 26. a 59. Manner, 8. Ratsula, 13. Järvi, - 43. a 64. Gerber, 19. Bichsel, 49. Thorsell, 53. Mendelin.
AIK Stockholm - Warberg 5:3 (2:1, 0:1, 3:1)
Branky: 1. a 2. Jihde, 56. a 60. Djurling, 57. K.-J. Nilsson - 11. Hansson, 35. Danielsson, 60. Cannerstam.
O 7. místo:
Sarpsborg IBK - Latvijas Avize 7:3 (3:0, 2:1, 2:2)
Branky: 17., 52. a 58. Vestin, 17. a 40. Nordin, 10. Antonsen, 40. Kristiansen - 28. Dzeguze, 51. Zeps, 53. Anis.