Házenkáři Prešova deklasovali ve šlágru extraligy pražskou Duklu

Házenkáři Prešova nedali v dnešním šlágru osmého kola extraligy šanci pražské Dukle a po jasném vítězství 36:21 se posunuli na druhé místo tabulky za Zubří. Obhájci titulu z Karviné bez potíží vyhráli v hale předposledního Frýdku-Místku 39:26 a jsou čtvrtí.

V Prešově se úvod utkání nesl v nervózním duchu, domácí se ale záhy uklidnili. Díky výbornému výkonu brankáře a zejména zlepšené obraně v druhém poločase si slovenský klub dokázal vypracovat bezpečný náskok a v závěru zápasu už proti bezradným Pražanům exceloval.

Frýdek-Místek se proti Karviné držel do 20. minuty, kdy byl ještě stav vyrovnaný 9:9. Pak favorizovaní hosté odskočili na 14:10 a v druhé půli už svůj náskok jen zvyšovali.

Zápasu v Hranicích vévodili oba brankáři. Hustopeče vedly ještě v 52. minutě 24:21, ale pak už nepřidaly ani jeden gól a domácí celek dokázal pětibrankovou sérií strhnout vítězství na svou stranu

Extraliga házenkářů:
Hranice - Hustopeče 26:24 (15:13)
Nejvíce branek: Hradil 9, Kovařík 7/1, Spuchlák 4 - Diviš 10/7, Zemánek 4, Jochman 3. Rozhodčí: Bauer, Tvrdoň. Sedmimetrové hody: 4/2 - 8/7. Vyloučení: 6:7. ČK: Skřídlo (Hranice). Diváci: 300.
Kopřivnice - Bystřice pod Hostýnem 28:24 (16:12)
Prešov - Dukla Praha 36:21 (16:9)
Nejvíce branek: Pekár 9, Mažár 8, Kozlov 5 - Stehlík 5, Polášek 4, Horák 3. Rozhodčí: Karlubík, Struhár. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/0. Vyloučení: 7:7. ČK: Landa (Dukla). Diváci: 1055.
Frýdek-Místek - Karviná 26:39 (13:16)
Nejvíce branek: Kolmajer 9/2, Hes 6/1 - Šulc 7, Faith 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/1. Vyloučení: 3:2. Diváci: 483.