Nymburk si v basketbalové lize poradil i s Děčínem

Basketbalisty mistrovského Nymburka nezastavil ve vítězném tažení v nejvyšší domácí soutěži ani Děčín. Středočeši v dnešní předehrávce 7. kola zvítězili 87:73 a jsou v lize stále stoprocentní.

Děčín držel s favoritem krok celou první čtvrtinu, ve druhé ale na agresivnější hru soupeře nestačil. Nymburk sice po změně stran zlepšený výkon nepotvrdil, ale na vítězství mu to i díky fungující spolupráci rozehrávače Graye s pivotem Tomaszekem stačilo. "Nehráli jsme podle našeho rytmu. Děčín bojoval a získal mnoho míčů. Je jasné, že nemůžeme odehrát všechny zápasy absolutně skvěle," mínil domácí kouč Muli Katzurin.

"Nymburk byl lepší především v rychlosti a dělal nám problémy v útočném doskakování. V poločase jsme si řekli, že chceme hrát dál vyrovnané utkání, ale když jsme stáhli rozdíl na šest bodů, tak Nymburk přitvrdil v obraně," řekl děčínský trenér Pavel Budínský.

Ve druhém pátečním utkání si připsal druhou výhru v sezoně Kolín, který porazil nováčka z Opavy 88:71. Domácí rozhodli po vyrovnaném úvodu rovněž především ve druhé čtvrtině, ve které nastříleli 34 bodů.

Kolín - Opava 88:71 (22:17, 56:39, 75:51)
Nejvíce bodů: Mihailovič 23, Machač 21, Brown 15, Kandic 11 - Čarnecký 17, Pumprla 16, Šoška 14. Rozhodčí: Vyklický, Kurz, Matějek. Trestné hody: 31/24 - 16/9. Fauly: 22:26. Trojky: 8:6. Diváci: 550. Nejlepší hráč: Lepinaitis (Kolín).
Nymburk - Děčín 87:73 (20:20, 48:35, 70:56)
Nejvíce bodů: Gray 20, Tomaszek 14, Jagodnik 13 - Ofoegbu 20, Hatcher 11, Prach a P. Houška po 7. Rozhodčí: Zachara, Paulík, Znamínko. Trestné hody: 28/17 - 24/15. Fauly: 19:26. Trojky: 6:6. Diváci: 600. Nejlepší hráč: Gray.