Už i Lakers v NBA prohráli, zastavil je Detroit

NEW YORK

Žádný tým už v zámořské NBA nemá stoprocentně úspěšnou bilanci. Jako poslední v nové sezóně prohráli basketbalisté Los Angeles Lakers, kteří po úvodní sérii sedmi vítězství podlehli v pátek doma Detroitu 95:106. Dosud přitom Lakers své zápasy vyhrávali naprosto suverénně, v průměru osmnáctibodovým rozdílem.

Detroitské semifinalisty minulého ročníku ligy dovedli k výhře autoři 25 bodů Allen Iverson a Rasheed Wallace. Na druhé straně tentokrát Lakers nestačilo ani 29 bodů tradiční střelecké opory Kobeho Bryanta, nejlepšího hráče uplynulé sezóny. Ten se v závěru snažil vymazat náskok hostů, jejich patnáctibodové vedení po třech čtvrtinách se však nakonec ukázalo jako bohatě postačující.

Iverson, který do Detroitu přestoupil v minulém týdnu z Denveru, naznačil, že se už začíná s mužstvem sžívat. "Když jsem přišel, řekli mi, abych hrál stejně jako dosud, možná jen o něco agresivněji. Je ale přirozené, že se zatím pořád teprve sehráváme," řekl novinářům.

Sacramento prohrálo v prodloužení s Phoenixem, za který pivot Shaquille O'Neal nastřílel 29 bodů a přidal 13 doskoků. Vítězným hostům tak nevadily absence potrestaných Steva Nashe a Matta Barnese, ani Leandra Barbosy, který po smrti své matky odjel za rodinou.

Úchvatnou stíhací jízdu převedla Philadelphia. Ta v hale Indiany prohrávala už o 26 bodů, přesto nakonec dokázala nad domácím mužstvem zvítězit 94:92.

NBA:
Charlotte - Utah 104:96, Indiana - Philadelphia 92:94, Miami - Washington 97:77, New Jersey - Atlanta 115:108, New York - Oklahoma City 116:106, LA Lakers - Detroit 95:106, Memphis - Milwaukee 96:101 po prodl., New Orleans - Portland 87:82, Dallas - Orlando 100:102, San Antonio - Houston 77:75, Sacramento - Phoenix 95:97 po prodl., Boston - Denver 85:94.