Houstonu se zranil McGrady, přesto vyhrál v Oklahomě

NEW YORK

Basketbalisté Houstonu přišli v úvodu druhého poločasu utkání proti Oklahomě o svou největší hvězdu Tracyho McGradyho, který si poranil již jednou operované koleno, přesto dokázali utkání dovést do vítězného konce. O výsledek 100:89 se nejvíce zasloužil Argentinec Luis Scola, autor 23 bodů. Zdatně mu pomáhal také Jao Ming, jenž nasbíral kromě 19 bodů také 12 doskoků.

Týmový výkon Utahu byl v dalším nočním utkání zámořské soutěže nad síly Phoenixu, který si připsal čtvrtou prohru v sezoně. Hráčům Suns nestačilo ani 30 bodů Amarea Stoudemirea. V závěrečné čtvrtině marně dotahovali náskok domácích, obrovitý pivot Shaquille O'Neal se nestačil divit, když mu dvě střely za sebou zblokoval Rus Andrej Kirilenko.

Po špatném startu do sezony se rozehrává nejlepší tým posledních let San Antonio, které uspělo na palubovce Los Angeles Clippers. Domácím se sice podařilo v posledních šesti minutách smazat jedenáctibodovou ztrátu, o osudu utkání ale nakonec rozhodla proměněná trojka Rogera Masona osm sekund před koncem. Basketbalisté Spurs se stále musejí obejít bez zraněných hvězd Manu Ginobiliho a Tonyho Parkera.

Basketbalová NBA:
Oklahoma City - Houston 89:100, LA Clippers - San Antonio 83:86, Utah - Phoenix 109:97.