Trutnovské basketbalistky v lize podlehly Hradci Králové

Basketbalistky Trutnova utrpěly v 10. ligovém kole nečekanou domácí porážku od Hradce Králové. Ve východočeském derby prohrál favorizovaný účastník Evropského poháru FIBA 78:80. Trutnov je v tabulce stále třetí, do nedělní dohrávky USK na palubovce Slovanky se ujal vedení Gambrinus Brno.

Na trutnovském celku se projevila únava po sérii pohárových zápasů. "Hostující tým byl po většinu utkání rychlejší. My jsme v poslední čtvrtině přidali v obraně a zdramatizovali koncovku, která nám ale bohužel nevyšla," uvedl domácí trenér Martin Petrovický.

Mistrovské Brno nečekaně celou čtvrtinu nenacházelo recept na Strakonice. V úvodní části inkasoval favorit plných 19 bodů včetně pěti tříbodových střel. Ve zbytku utkání už ale Jihočešky daly jen 17 bodů, zatímco obhájkyně titulu zlepšily hru v obraně, trestaly chyby soupeřek rychlými protiútoky a zvítězily 94:36.

Na třetí Trutnov se dotáhl brněnský Valosun po jasném vítězství 99:76 v Karlových Varech.

Basketbalová liga - 10. kolo:
Gambrinus Brno - Strakonice 94:36 (22:19, 48:22, 72:33)
Nejvíce bodů: Horáková 18, Whitmoreová 12, Fegyvernekyová a Jansoneová po 11, Vítečková 10 - Musilová 15, Podskalská 6. Rozhodčí: Matějek, Nejezchleb. Trestné hody: 32/22 - 9/6. Fauly: 17:21. Trojky: 4:6. Diváci: 238. Nejlepší hráčka: Fegyvernekyová.
Karlovy Vary - Valosun Brno 76:99 (16:24, 37:46, 57:70)
Nejvíce bodů: Sedláčková 17, Borecká 14, Větrovcová 13, McGuinnesová 11, Zmeková 10 - Vlková 25, Loudenová 24, Millerová 21, Zrůstová 14. Rozhodčí: Milata, Hanuš. Trestné hody: 18/10 - 26/13. Fauly: 24:18. Trojky: 8:6. Diváci: 112. Nejlepší hráčka: Loudenová.
Trutnov - Hradec Králové 78:80 (15:24, 35:43, 55:64)
Nejvíce bodů: Hartigová 20, Mišurová 17, Štěpánová 15 - Komžíková 19, Steffanová 15, Rosenbaumová 9. Rozhodčí: Večeřa, L. Lukeš. Trestné hody: 32/22 - 24/20. Fauly: 17:23. Trojky: 4:4. Diváci: 955. Nejlepší hráčka: Hindráková (Trutnov).