Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Slavnému baseballistovi Bondsovi hrozí až dva a půl roku vězení

25. listopadu 2008 09:29 - SAN FRANCISCO

Rekordman v počtu homerunů v baseballové MLB Barry Bonds může podle právních expertů strávit až dva a půl roku ve vězení, pokud se prokáže, že lhal o svém užívání steroidů. Slavný pálkař čelí dvanácti obviněním a jeho soud začne 2. března příštího roku.

Bondsovi právníci požádali soudce o vypuštění deseti obvinění vztahujících se k jeho výpovědi před velkou porotou v roce 2003. Soudce jim vyhověl jen částečně, v pondělí autora 762 nechytatelných odpalů tří obvinění zbavil, nicméně dalších 12 ponechal.

Čtyřiačtyřicetiletý Bonds, jenž je po vypršení smlouvy se San Franciskem od konce minulé sezony bez angažmá, byl od počátku jednou z osobností zapletenou do dopingového skandálu s laboratoří BALCO.

V minulých letech čelil ze strany médií i fanoušků mnoha narážkám na svou účast v aféře, užívání steroidů ale vždy popíral.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.