Rubriky:

Míčové sporty

Rozhodčí Michaela Tabbová: Kráska mezi zvířaty

26. listopadu 2008 10:00 - PRAHA

Ronnie O’Sullivana a Neila Robertsona bude na pražské exhibici Bitva králů krotit nejuznávanější profesionální ženská rozhodčí světa - Angličanka Michaela Tabbová. Čtyřicetiletá Michaela se momentálně nachází mezi špičkou světového snookerového a poolového soudcování. Svůj profesionální debut na Mistrovství světa si odbyla v roce 2003 v zápase Marka Kinga s Drew Henrym.

 

e-snooker.cz

Svůj první soutěžní zápas soudcovala matka dvou dětí v roce 2002 na turnaji Welsh Open mezi Kenem Dohertym a Jamesem Wattanou.

Její rozhodná povaha leckdy vedla ke kontroverzním rozhodnutím, které byly posléze shledány jako správné. Například v roce 2003 během Mistrovství světa v 9-ballu (pool) měla během zápasu Stevea Davise a Američana Earla Stricklanda velké problémy právě s druhým jmenovaným, se kterým se i nepříjemně pohádala. Strickland při svém vystoupení v dalším kole přinesl následující den kytici růží jako omluvu za své chování.

Bitva králů na Sport.cz
EXHIBICESvětový snooker míří do Prahy
O’SULLIVANDoufám, že diváky pobavím svou útočnou hrou
ROBERTSONPo triumfu v Šanghaji se už těším do Prahy
ROZHODČÍMichaela Tabbová: Kráska mezi zvířaty

Dne 17.února 2007 se Michaela zapsala do historie jako první ženská rozhodčí, která kdy řídila finále bodovaného turnaje. Tím se stal podnik Welsh Open s finalisty Andrew Higginsonem a účastníkem exhibice Bitvy králů Neilem Robertsonem.

Adam Kubín, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty