Basketbalisté Bostonu vyhráli v NBA dvanáctý zápas za sebou

Basketbalisté Bostonu vyhráli v Indianě 122:117 po prodloužení a nejlepší tým NBA si tak připsal již dvanácté vítězství za sebou. Pro úřadujícího šampióna zámořské soutěže to je nejdelší série bez porážky od roku 1986.

Zápas poslal do prodloužení Paul Pierce trojkou sedm vteřin před koncem normální hrací doby, kdy vyrovnával na 105:105. Nastavení už patřilo Bostonu, kterému tak vyšla odveta za zatím jedinou prohru na soupeřově hřišti v sezóně, kdy na začátku listopadu Boston prohrál v Indianě 79:95. Celtics v dosavadním průběhu NBA vyhráli dvacet zápasů a jen dvakrát odešli poraženi.

Hlavní podíl na výhře Celtics měl Ray Allen, který zaznamenal 35 bodů. "Ray je ve formě. Hrál skvěle a trefil se, když jsme to potřeboval," řekl trenér Bostonu Doc Rivers.

Na lavičce Toronta nevyšla domácí premiéra Jay Trianovi, který u týmu nahradil odvolaného Sama Mitchella a stal se prvním kanadským hlavním trenérem v NBA. Raptors prohráli na vlastní palubovce 97:98 s Portlandem.

Basketbalová NBA:
New York - Detroit 104:92, LA Lakers - Milwaukee 105:92, Indiana - Boston 117:122 po prodl., Toronto - Portland 97:98.