Basketbalista Denveru Anthony nastřílel 33 bodů za čtvrtinu

NEW YORK

Basketbalista Denveru Carmelo Anthony dokázal ve středečním utkání NBA proti Minnesotě během jediné čtvrtiny nastřílet 33 bodů, čímž vyrovnal rekord soutěže. Ten drží od roku 1978 George Gervin ze San Antonia. Anthony si i přes zdravotní problémy vytvořil 45 body letošní maximum a byl hlavním strůjcem vítězství 116:105.

"Bolí mě pravý loket, který jsem si musel v první půli dvakrát ovazovat. Ale jakmile mi vyšla první trojka, věděl jsem, že budu v docela dobré formě. Pak už mi tam padaly trojky, vycházely mi nájezdy na koš, faulovali mě. Takovou čtvrtinu jsem prostě nezažil," komentoval svůj výkon ve třetí části hry Anthony.

Již desáté vítězství po sobě si připsali hráči Clevelandu, na hřišti Philadelphie se ale tentokrát notně zapotili. Na rozdíl od předchozích vysokých výher nemohla v závěrečné čtvrtině odpočívat jejich největší hvězda LeBron James, autor 29 bodů. Hosté sice vedli již o dvacet bodů, závěrečný nápor Sixers ale snížil manko na rozdíl šesti bodů, poslední dvě minuty už ale kýžený obrat nepřinesly.

Phoenixu citelně chyběl v zápase na palubovce Los Angeles Lakers Shaquille O'Neal, jenž proti svému bývalému zaměstnavateli nenastoupil kvůli úmrtí dvaadevadesátileté babičky. "To ona mě vychovala a udělala ze mě toho, kdo jsem," poznamenal pivot Suns před odjezdem na pohřeb do Severní Karolíny. V utkání, které Phoenix prohrál 110:115, jej zastoupil nováček Randy Lopez a zaznamenal osm bodů.

První výhru na lavičce Toronta si připsal dočasný kouč Jay Triano, jenž minulý týden vystřídal neúspěšného Sama Mitchella. Od té doby Raptors třikrát prohráli, na čtvrtý pokus uspěli proti Indianě. Podařený večer zažil Jason Kapono, jenž proměnil 11 ze 16 střeleckých pokusů a výrazně si vylepšil 25 body sezonní maximum.

Basketbalová NBA:
Toronto - Indiana 101:88, New Jersey - New York 109:121, New Orleans - Charlotte 105:89, Oklahoma City - Memphis 102:108, LA Lakers - Phoenix 115:110, San Antonio - Atlanta 95:89, Denver - Minnesota 116:105, Golden State - Milwaukee 119:96, Philadelphia - Cleveland 93:101.